Schedule & Results, Representative Teams (St. Catharines Female Hockey Association)
PROUD
MEMBER
OWHA Website
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
SCFHA Home
Team Finder
Organization Menu
SCFHA Home
About Us
About Us
Mission & Vision
Annual General Meeting
Executives & Staff
Constitution & Bylaws
Current Coaches
Contact Us
Sponsorship
Wall of Fame
Annie Berg
Megan Delay
Caroline Dignard
Leah Klassen
Gracen Mahoney
Brooke Nicholson
Arielle O'Neill
Carlie Smith
Heather Sorley
Alexa Vasko
Sarah Verbeek
Badger Day
History
League Awards
Past Presidents
House League Past Champions
HPD Program
About HPDP
Director of High Performance Hockey
Apparel and Equipment
Rep
About SCFHA Jr. Badgers Rep Hockey
OWHA Coaches Requirements
Apparel and Equipment
Rep Coach Application Process
Development
Goalie Development Program
Player Development Program
Coaches Corner
House League
General Info
HL Program
First Shift
DS Program
Initiation Program (IP)
Senior Womens' Hockey
HL Coaching Application
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Resources
Resources
Concussion Information
Coaches Requirements
Forms - League
Brock Women's Hockey
SCFHA Social Media and Communications Best Practices Guidelines
SCFHA Complaint Intake Form
Tryouts
Tryout Policy
Tryout Registration and Schedule
Permission to Skate/Player Release
Request For Permission to Skate Form
Registration
Rep Player Registration
House League Registration
Initiation Program Registration
Tournaments
Brock Jr Badgerfest Rep Tournament
Badger Winter Classic House League Tournament
U9 Influencer Festival
Teams
Teams
Representative Teams Menu
Rep Home
Rep News
Schedule & Results
Rep Staff
Rep Coaches
Rep Calendar
U9 A #6731 Lindley
U11 A #6721 Chandler
U11 B #6720 Wilson
U13 BB #6728 Bradnam
U13 B #6730 Shipley
U15 BB #6722 Kelly
U15 B #6752 Palmquist
U18 BB #6724 Rouse
U18 B #6723 Mills
Senior A #6733
Team Websites
U9 A #6731 Lindley
U11 A #6721 Chandler
U11 B #6720 Wilson
U13 BB #6728 Bradnam
U13 B #6730 Shipley
U15 BB #6722 Kelly
U15 B #6752 Palmquist
U18 BB #6724 Rouse
U18 B #6723 Mills
Senior A #6733
×
Representative Teams
Schedule & Results
Sitemap
Category Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
284 Games
All Scheduled Games
284 Games
Unreported Games
144 Games
×
Filter By Opponent
All Opponents
284 games
All Opponents
284 games
Amherst Knights
1 game
Ancaster Avalanche
7 games
Ayr Rockets
1 game
Brampton Canadettes
2 games
Brandford Ice Cats
1 game
Brantford Ice Cats
8 games
Buffalo Regals
1 game
Burlington Baracudas
14 games
Caledon Coyotes
1 game
Cambridge Roadrunners
1 game
Cazenovia Chiefs
1 game
Etobicoke Dolphins
2 games
Flamborough Falcons
9 games
Flamborough Blue
1 game
Grand River Mustangs
1 game
Haldimand Rivercats
10 games
Hamilton Hawks
7 games
Mississauga Hurricanes
7 games
Niagara Falls Rapids
6 games
Norfolk Hericanes
9 games
North Halton Twisters
7 games
Oakville Hornets
13 games
Senior A #6733
2 games
Stoney Creek Sabres
17 games
Stratford Aces
1 game
U11 A #6721 Chandler
18 games
U11 B #6720 Wilson
16 games
U13 B #6730 Shipley
13 games
U13 BB #6728 Bradnam
19 games
U15 B #6752 Palmquist
19 games
U15 BB #6722 Kelly
18 games
U18 B #6723 Mills
17 games
U18 BB #6724 Rouse
16 games
U9 A #6731 Lindley
15 games
Waterloo Ravens
2 games
Woolwich Wild
1 game
×
Filter By Venue
All Venues
284 games
All Venues
284 games
Appleby Ice Centre
7 games
Beverly Arena
1 game
Bill Burgoyne Arena
11 games
Brant Sports Complex
4 games
Brantford & District Civic Centre
2 games
Bud Bakewell Ice Rink (Riverside)
1 game
Caledon East Community Complex
1 game
Cayuga Memorial Arena
2 games
Central Arena
2 games
Centre Wellington Community Sportsplex
1 game
Century Gardens Recreation Centre
2 games
Chippawa Willoughby Memorial Arena
1 game
Ford Performance Centre
2 games
Gale Centre Arena
5 games
Gateway Arena
15 games
Haldimand County Caledonia Centre (HCCC)
4 games
Haldimand County Caledonia Centre
3 games
Harry Howell Arena
8 games
Iceland Arena Mississauga
7 games
Inch Park Arena
5 games
J.L. Grightmire Market Street Arena
1 game
Joshua's Creek Arenas
4 games
Mainway 1
3 games
Maple Grove Arena
1 game
Meridian Centre
1 game
Merritton Arena
3 games
Mohawk Ice Centre
3 games
Mold-Masters SportsPlex Arena
4 games
Morgan Firestone Arena Pad A
4 games
Mountainside Arena
2 games
NDCC & Ayr Farmers Mutual Arena
1 game
Northtown Center at Amherst
1 game
Port Dover Arena
4 games
Ridley College Arena
1 game
RIM Park
1 game
River Oaks Recreation Centre
1 game
Seymour Hannah Rink 1
2 games
Seymour Hannah Rink 2
58 games
Seymour Hannah Rink 3
8 games
Seymour Hannah Rink 4
35 games
Sherwood Community Centre
3 games
Sixteen Mile Arena
6 games
Spring Valley Arena
3 games
St. Jacobs Arena
1 game
Stoney Creek Arena
1 game
Stratford Rotary Complex
1 game
Talbot Gardens
5 games
Trafalgar Park Community Centre
1 game
Vale Health & Wellness Centre
1 game
Walker Sports and Abilities Centre Rink 1
14 games
Walker Sports and Abilities Centre Rink 2
22 games
Waterloo Memorial Recreation Complex
1 game
Wayne Gretzky Sports Centre
3 games
×
×
2023-2024
Current Season
2023-2024
Other Seasons
2022-2023
2021-2022
×
Sep 2023
14 games
Oct 2023
49 games
Nov 2023
1 tournament
33 games
Dec 2023
1 tournament
41 games
Jan 2024
1 tournament
51 games
Feb 2024
71 games
Mar 2024
24 games
Apr 2024
1 game
March 2024
Game Details
Venue Info
Fri 01
9:00 PM
Home Playoff Game
U15 BB #6722 Kelly
vs Flamborough Falcons
Seymour Hannah Rink 3
Game Details
Venue Info
Sat 02
11:00 AM
Home Game
U13 BB #6728 Bradnam
vs Oakville Hornets
Walker Sports and Abilities Centre Rink 1
Game Details
Venue Info
Sat 02
11:15 AM
Away Playoff Game
U15 B #6752 Palmquist
@ Stoney Creek Sabres
Gateway Arena
Game Details
Venue Info
Sat 02
12:30 PM
Away Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
@ Burlington Baracudas
Appleby Ice Centre
Game Details
Venue Info
Sat 02
8:30 PM
Home Playoff Game
Senior A #6733
vs Flamborough Falcons
Bill Burgoyne Arena
Game Details
Venue Info
Sun 03
10:15 AM
Home Exhibition
U9 A #6731 Lindley
vs Mississauga Hurricanes
Seymour Hannah Rink 4
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:00 PM
Away Playoff Game
U18 B #6723 Mills
@ Flamborough Falcons
Harry Howell Arena
Game Details
Venue Info
Sun 03
3:00 PM
Away Game
U13 B #6730 Shipley
@ Haldimand Rivercats
Haldimand County Caledonia Centre
Game Details
Venue Info
Sun 03
3:15 PM
Home Playoff Game
U15 BB #6722 Kelly
vs Ancaster Avalanche
Seymour Hannah Rink 2
Game Details
Venue Info
Sun 03
5:15 PM
Home Playoff Game
U15 B #6752 Palmquist
vs Norfolk Hericanes
Seymour Hannah Rink 4
Game Details
Venue Info
Tue 05
7:00 PM
Home Playoff Game
U15 B #6752 Palmquist
vs Stoney Creek Sabres
Seymour Hannah Rink 3
Game Details
Venue Info
Wed 06
9:00 PM
Home Playoff Game
Senior A #6733
vs Hamilton Hawks
Seymour Hannah Rink 3
Game Details
Venue Info
Thu 07
6:00 PM
Home Game
U11 B #6720 Wilson
vs Brandford Ice Cats
Walker Sports and Abilities Centre Rink 1
Game Details
Venue Info
Sat 09
10:00 AM
Home Game
U13 B #6730 Shipley
vs Hamilton Hawks
Walker Sports and Abilities Centre Rink 1
Game Details
Venue Info
Sat 09
2:00 PM
Away Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
@ Oakville Hornets
Sixteen Mile Arena
Game Details
Venue Info
Sun 10
12:00 PM
Home Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
vs Oakville Hornets
Merritton Arena
Game Details
Venue Info
Sun 10
8:15 PM
Home Playoff Game
U18 B #6723 Mills
vs Burlington Baracudas
Walker Sports and Abilities Centre Rink 2
Game Details
Venue Info
Sat 16
12:00 PM
Away Exhibition
U9 A #6731 Lindley
@ Cambridge Roadrunners
Ridley College Arena
Game Details
Venue Info
Sun 17
11:00 AM
Home Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
vs Stratford Aces
Merritton Arena
Game Details
Venue Info
Thu 21
6:45 PM
Away Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
@ Woolwich Wild
St. Jacobs Arena
Game Details
Venue Info
Sat 23
4:15 PM
Home Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
vs Woolwich Wild
Seymour Hannah Rink 4
Game Details
Venue Info
Sun 24
10:00 AM
Home Exhibition
U11 B #6720 Wilson
vs Haldimand Rivercats
Seymour Hannah Rink 1
Game Details
Venue Info
Sun 24
11:30 AM
Away Playoff Game
U11 A #6721 Chandler
@ Stratford Aces
Stratford Rotary Complex
Game Details
Venue Info
Fri 29
5:00 PM
Home Exhibition
U9 A #6731 Lindley
vs Burlington Baracudas
Meridian Centre